TIPY V OKOLÍ UBYTOVÁNÍ PENZION NA VÝŠINKÁCH - JETŘICHOVICE

PRAVČICKÁ BRÁNA

Snad každý, kdo navštíví České Švýcarsko, přeje si vidět největší skalní most Evropy, Pravčickou bránu. A tak na cestě k ní potkáte zdatné turisty, stejně jako rodiny s dětmi či větší vnoučata doprovázená čipernou babičkou či dědou. Ačkoliv vstup na samotný oblouk dnes již není možný, neboť brána vysokou návštěvností trpěla a podepisovala se na ní rychle postupující eroze, areál nabízí krásnou vyhlídku u úpatí brány a několik dalších na okolních skalách.

Kromě vyhlídek vás v areálu čeká malebný výletní zámeček Sokolí hnízdo. V jeho prvním patře můžete navštívit galerii krásných fotografií J.Puflera. V přízemí se nachází stylová restaurace s dochovaným původním zdobením stěn a stropu. Jak na Pravčickou bránuKratší, ale strmější cesta, aneb kde by kamzík zajásalZe Hřenska půjdete asi 2 km po asfaltové silnici po červené TZ, která vás přivede k rozcestníku Tři prameny. Zde zabočíte do lesa a poměrně strmým stoupáním dojdete po dalších asi 2,5 km k cíli. Delší, ale pohodlnější trasaTrasa vede po tak zvané Gabrielině stez-ce z Mezní Louky. Je dlouhá 6 km, stoupá lesem po členité stezce pod skalami a na-bídne vám řadu krásných výhledů. Výlet je v obou případech vzhledem k terénu fyzicky náročnější a neumožňuje přístup s kočárkem.

Ideální celodenní výletZdatnější turisté mohou výlet na Pravčic-kou bránu spojit s návštěvou hřenských soutěsek a užít si plavbu na pramicích doprovázenou vtipným vyprávěním pře-vozníka. Pro tento případ je ideální okruh Hřensko – Pravčická brána – Mezní Lou-ka – Soutěsky – Hřensko. Popis výletu je uveden na str. 15.Kde se občerstvitOdpočinout a občerstvit se můžete na Mezní Louce u nástupu na Gabrielinu stezku v hospůdce U Fořta s nabídkou domácí kuchyně.

Zdejší svíčková chutná znamenitě. Pochutnat si můžete také ve stylovém prostředí restaurace zámečku Sokolí hnízdo. Hladový žaludek uspokojí i ve Hřensku v restauraci penzionu Kle-páč, s venkovní terasou a posezením u vodního kola nebo v Penzionu Lugano.

TURISTICKÝ PRŮVODCE - JETŘICHOVICE - ČESKÉ ŠVÝCARSKO - KE STAŽENÍ (PDF; 15MB)

 

Please publish modules in offcanvas position.