TIPY V OKOLÍ UBYTOVÁNÍ PENZION NA VÝŠINKÁCH - JETŘICHOVICE

TISKÉ STĚNY

Podmanivá krása Tiských stěn spočívá v množství bizarních pískovcových útvarů a panenské přírody. Značené turistické trasy prochází Malými a Velkými stěnami a obě tyto oblasti spojuje naučná stezka (označení bílý čtverec s úhlopříčným zeleným pruhem) s informativními zastávkami. Po hřebeni Velkých stěn vede červená turi-stická značka, která nabízí nejkratší cestu od vstupu do areálu u Turistické chaty ke konci skalního města.

V Tiských stěnách si můžete prohlédnout více než sedm de-sítek pískovcových útvarů. Většina z nich má své jméno, např. Janusova hlava. Zpo-vědnice, Kazatelna, Zvon či třeba Tančící medvěd. Tiské stěny nabízí ze skalních plošin řadu jedinečných vyhlídek. Přiblíží vám okolní věže, Tisou, osadu Rajec, Rá-jecké skály se Sokolí věží, panoramata Se-verních stěn a části Krušných hor, stolové hory v Saském Švýcarsku a řadu dalších míst. Kromě toho, že se těší oblibě u turis-tů, jsou také cílem horolezců. Se skalami se pojí i pověst, která možná odradí vaše děti od toho, aby se od vás vzdalovaly: Za francouzské revoluce jeden z uprchlých šlechticů údajně v Tiských stěnách za-kopal poklad, který později v labyrintu nemohl nalézt a přišel z toho o rozum.

Poklad dodnes střeží skřítkové, kteří jeho hledače lákají světýlky do odlehlých míst a sypou jim do kapsy bludné koření, abyjiž nikdy nenalezli cestu ven.Kudy k Tiským stěnámPohodlně autemZ Děčína po silnici E13 do Jílového a směrem nahoru na Sněžník, příp. do Libouchce kde odbočíte na silnici č. 528, na začátku Tisé se dáte vpravo směrem na Sněžník ke křižovatce u Turistické cha-ty, kde je velké parkoviště. Odtud po čer-vené turistické značce.Bezstarostně autobusemPravidelná autobusová doprava z Děčína na konečnou Jílové- Sněžník.

Jízdní řád na webu obce www.mujilove.cz, Ideální celodenní výletUdělejte si příjemný výlet autobusem z Děčína na Sněžník s návratem přes roz-hlednu zpátky do Děčína pěšky. Popis vý-letu –str. 24.Kde se občerstvitV Tisé doporučujeme Turistickou cha-tu, Hotel Camelot, Refugio a Bistro pod Kaštany Tisá. Kousek dále Hotel Hřebeno-vá bouda na Sněžníku a hotel Ostrov pro náročnější v Ostrově.

TURISTICKÝ PRŮVODCE - JETŘICHOVICE - ČESKÉ ŠVÝCARSKO - KE STAŽENÍ (PDF; 15MB)

 

Please publish modules in offcanvas position.